تبلیغات
bargozideyerooz - مطالب شهریور 1396

راهکارهایی برای از بین بردن بوی رنگ در خانه

پنجشنبه 23 شهریور 1396 05:06 ق.ظ

نویسنده : نویسنده Ž


لینک منبع و پست :راهکارهایی برای از بین بردن بوی رنگ در خانه
http://www.jazzaab.net/%d8%b1%d8%a7%d9%87%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%db%8c%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%a8%d9%88%db%8c-%d8%b1%d9%86%da%af-%d8%ae.html


دیدگاه ها : () 
آخرین ویرایش: - -

نحوه رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزنی بارنگ الکترو استاتیک:

دوشنبه 20 شهریور 1396 08:46 ق.ظ

نویسنده : نویسنده Ž

نحوه رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزنی بارنگ الکترو استاتیک:

مراحل رنگ آمیزی:

1.ابتدا سطح حفاظ شاخ گوزنی شسته می شود تا براده های آهن و گردو خاک موجود روی آن بطور کامل پاک شود.

2.حفاظ شاخ گوزنی بطور کامل بارنگ الترواستاتیک رنگ آمیزی می شود(توضیحات تمام موارد پس از ذکر مراحل کار،بطور کامل توضیح داده می شود)

3.قرار دادن حفاظ شاخ گوزنی در کوره مخصوص با حرارتی بالای 200درجه سانتیگراد بامدت زمان معین

4.سرد کردن حفاظ شاخ گوزنی

5.درصورت داشتن ترکیب رنگ(مانند حفاظ لیلیوم که رنگ شاخه های آن بارنگ بدنه متفاوت است )شاخه های بالایی مجددا رنگ آمیزی می شوند

6.مرحله اخر آماده سازی برای بسته بندی وارسال می باشد.

تعریف رنگ الکترواستاتیک (رنگ پودری)ونحوه انجام آن:

ترکیب ذرات کوچک وخشک رزین بهمراه رنگدانه های مختلف(رنگدانه ها تعیین کننده رنگ نهایی حفاظ ها می باشند)رنگ الکترواستاتیک را تشکیل می دهد.

باوسیله ای به نام تپانچه که از نظر عملکرد وظاهر مانند پیستوله رنگ است،کار پاشیدن رنگ روی حفاظ شاخ گوزنی را انجام می دهند.

داخل تپانچه با رزین و رنگدانه دلخواه مشتری مخلوط شده پر می شود.

حفاظ شاخ گوزنی با سیم ارت به زمین متصل می شود تا سطح آن باردار شود.

سپس رنگ با تپانچه روی سطح حفاظ شاخ گوزنی پاشیده می شوند و ذرات رزین مانند براده های آهن جذب سطح فلزی حفاظ شاخ گوزنی می شود.

دلیل این جذب این است که ذرات رزین دارای شارژ الکترواستاتیک می باشند(تفاوت پاشیدن رنگ روغنی با پیستوله و رنگ پودر با تپانچه در شارژ الکترو استاتیک است)

پس از اینکه حفاظ های شاخ گوزنی بطور کامل از رنگ پوشیده شدند آماده قرار گیری در کوره می شوند.

اینکار به این علت انجام می شود که رنگ پودری روی سطح حفاظ شاخ گوزنی ذوب شده و بطور یکدست سطح حفاظ شاخ گوزنی را پر کند و پوششی ضخیم از رنگ روی آن قرار گیرد.

درجه حرارت کوره بالای 200درجه سانتی گراد می باشد .

بدلیل متفاوت بودن برند رنگ های پودری، زمان ودرجه حرارت مورد نیاز برای ذوب شدن آن ها متفاوت است اما بطور میانگین زمانی بین 10 الی 18دقیقه و دمایی بین 185 تا 230 درجه سانتیگراد برای جذب کامل رنگ ها کافی می باشد .

مزایای رنگ آمیزی با رنگ الکترواستاتیک کوره ای:

1.افزایش مقاومت دربرابر مواد شیمیایی،پوسته پوسته شدن،زنگ زدن و..

2.مقاومتی بیش از 3برابر نسبت به رنگ های روغنی وحلال

3.بوجود آمدن سطح صیغلی وبسیار زیبا

4.کیفیت بالا دربرابرشرایط جوی مختلف

5.حذف شدن حلال های آلوده کننده که منجر به حفظ محیط زیست از این الاینده ها می شود.

6.دوام و عمر بسیار طولانی تر نسبت به رنگ های روغنی

7.سازگار با پوست و جلوگیری از بوجود آمدن مشکل پوستی برای کارگران بخش رنگ آمیزی

 rang electrostaticcoat

تصویر پیستوله رنگ آمیزی رنگ های روغنی

.

rang amizi hefaz shakh gavazni

تصویر تپانچه رنگ آمیزی رنگ الکترواستاتیک

.

rang electrostaticcoatic

نمای نزدیک از نحوه پاشده شدن رنگ پودری با استفاده از تپانچه

.

electrostaticcoating

تصویری از رنگ های رزین پودری


لینک منبع و پست :نحوه رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزنی بارنگ الکترو استاتیک:
http://sfkv.ir/post/rang_amizi_hefaz_shakh_gavazni_ba_rang_koorei_elekteroestatik


دیدگاه ها : () 
آخرین ویرایش: - -

چرا درخشش نوابغ ایرانی در دره سیلیکون امری عادی است

سه شنبه 7 شهریور 1396 09:06 ب.ظ

نویسنده : نویسنده Ž


پس از انتخاب دارا خسروشاهی به عنوان مدیرعامل اوبر، تک‌کرانچ با انتشار مقاله‌ای با اسم بردن از سایر متخصصان ایرانی-آمریکایی دره سیلیکون، این امر را عادی تلقی کرده است.

شاید اسم استارتاپ اوبر آنچنان که باید در میان کاربران ایرانی دنبال نمی‌شد و بسیاری برای تعریف این استارتاپ، با تمثیل ایرانی کسب و کار اوبر، به تعریف عملکرد آن می‌پرداختند. اما روز گذشته پس از انتشار خبر انتخاب مدیرعامل اوبر، با ارزش‌ترین استارتاپ حال حاضر جهان، اهمیت دو چندان برای ایرانی‌ها پیدا کرد، چراکه مدیرعامل انتخاب شده توسط هیئت مدیره این کمپانی یک ایرانی-آمریکایی بود که اتفاقا خانواده‌ی وی یکی از کارآفرینان پیش از انقلاب در کشورمان بوده‌اند. انتخاب دارا خسروشاهی نه فقط برای ما، بلکه برای کارشناسان دره‌ی سیلیکون نیز بسیار جالب توجه بود. دلیل این توجه، مطرح شدن نام سایر ایرانی-آمریکایی‌هایی بود که در رده‌های بالای تصمیم‌گیری کمپانی‌های فعال در حوزه‌ی تکنولوژی حضور دارند.

به بهانه‌ی انتخاب دارا خسروشاهی به عنوان مدیرعامل اوبر، تک کرانچ مقاله‌ای منتشر کرده که در آن به بررسی سایر مدیران ایرانی دره‌ی سیلیکون پرداخته است. تک‌کرانچ در تیتر مقاله‌ی خود با اشاره به اینکه ترقی ایرانی‌ها در سمت‌های بالای مدیریتی چندان تعجب برانگیز نیست، از سایر افراد فعال در این حوزه نام برده است.

مقاله‌های مرتبط:

خسروشاهی ۴۸ ساله پیش از آنکه به عنوان مدیرعامل اوبر انتخاب شود، ۱۲ سال سکان هدایت اکسپدیا را در دست داشت. اما این تمام ماجرا نیست، چراکه به نظر می‌رسد سایر اعضای خانواده نیز از استعداد خوبی در مسیر پیشرفت دارند. به گزارش واشنگتن پست و به نقل از تک‌کرانچ، کاوه خسروشاهی، برادر دارا خسروشاهی نیز به عنوان مدیر اجرایی Allen & Co فعالیت می‌کند. امیر خسروشاهی نیز پسرعموی دارا است که کمپانی نِروانا (Nervana) را بنیان گذاشته است. نروانا در زمینه‌ی هوش مصنوعی فعالیت می‌کند. سال گذشته اینتل این کمپانی را با پرداخت بیش از ۴۰۰ میلیون دلار تصاحب کرد. هادی و علی پرتوی نیز جزو بستگان نزدیک دارا خسروشاهی هستند که موسس و سرمایه‌گذار چند کمپانی فعال در حوزه‌ی فناوری بوده‌اند. این دو برادر دو قلو، فرزند فیروز پرتوی هستند که یکی از بنیانگذاران دانشگاه صنعتی شریف است.

فرزاد خسروشاهی نیز به عنوان یکی دیگر از بستگان دارا، از جمله‌ی افرادی است که به توسعه‌ی Google Spreadsheets کمک کرده است.

پژمان نوزاد، به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران حوزه‌ی فناوری پس از انتخاب دارا خسروشاهی به عنوان مدیریت عاملی اوبر، اعلام کرده که نباید از موفقیت‌ها و دستاوردهای خسروشاهی تعجب کرد. وی معتقد است که هر کسی که خانواده‌های ایرانی را از نزدیک شناخته و با فرهنگ خانواده‌های ایرانی در تربیت فرزاندان برای ادامه تحصیل مخصوصا در علوم و ریاضیات آشنا باشد، نباید از چنین درخشش‌هایی تعجب کند. به اعتقاد نوزاد، خانواده و دوستان نزد ایرانی‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پژمان نوزاد خود در سال ۱۹۹۲ به آمریکا مهاجرت کرده و حتی زمانی که اقدام به مهاجرت کرده، با زبان انگلیسی اشنایی چندانی نداشته است.

نوزاد در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

ریاضیات و علوم نزد خانواده‌های ایرانی ریشه‌دار است.

نوزاد برای اثبات نظر خود از مریم میرزاخانی نام برده که به عنوان اولین زن در تاریخ جهان موفق به دریافت مدال فیدلز شد که به عنوان نوبل در دنیای ریاضیات شناخته می‌شود. مریم میرزاخانی که به عنوان استاد دانشگاه استنفورد فعالیت می‌کرد چندی پیش براثر بیماری سرطان در سن ۴۰ سالگی درگذشت.

نوزاد همچنین به دانشگاه صنعتی شریف اشاره کرده که تا به امروز تعداد بسیاری زیادی دانشجو در مقطع دکتری را راهی دانشگاه استنفورد در آمریکا کرده است. نوزاد دانشگاه شریف را به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های حال حاضر جهان در تربیت متخصصان حوزه‌ی الکترونیک مورد تحسین قرار داده است.

تک‌کرانچ با اشاره به فیروز پرتوی به عنوان یکی از موسسان دانشگاه شریف و اولین استاد این دانشگاه، به این نکته اشاره کرده که میرزاخانی نیز یکی از محصلان موفق این دانشگاه است.

نوزاد با تمجید از تمام متخصصان و مدیران رده بالای ایرانی این چنین اظهار نظر کرده است:

ما تربیت شده‌ایم تا به یکدیگر اهمیت داده و توجه کنیم. من تصور می‌کنم که ایرانی‌ها با کمپانی‌ها همچون یک خانواده رفتار می‌کنند.

مقاله‌های مرتبط:

براساس گزارش‌های منتشر شده، دارا خسروشاهی از جمله‌ی محبوب‌ترین مدیران عامل در سطح آمریکا بوده است. وی در دوران تصدی خود بر سمت مدیرعاملی اکسپدیا بیش از ۲٫۲۰۰ کارمند را مدیریت می‌کرد. براساس لیست Glassdoor، خسروشاهی بین ۱۰۰ مدیرعامل برتر ایالات متحده‌ی آمریکا رتبه‌ی ۳۹اُم را به خود اختصاص داده است.گفته‌های نوزاد نشان از این دارد که متخصصان ایرانی در پالوآلتو، سن فرانسیسکو و ونکوور بصورت منظم صبح هر جمعه در یک گردهمایی که نون بربری نام دارد کنار هم جمع می‌شوند. ایرانی‌ها و ایرانی‌-آمریکایی‌های این جمع می‌دانند که با حضور در این گردهمایی قادرند تا شبکه‌ی افراد متخصصی را که می‌شناسند گسترش داده و از این‌رو در صورت مواجهه با مشکلات روی کمک دیگر هموطنان خود حساب کنند. ضمنا امکان استفاده از ایده‌های جدید نیز در چنین گردهمایی‌هایی وجود دارد.

تک‌کرانچ به این نکته اشاره کرده که موفقیت و دست یافتن به رده‌های بالای مدیریتی باعث نشده تا افرادی نظیر خسروشاهی دیروز خود را فراموش کنند، چراکه این افراد جزو مخالفان سیاست‌های ترامپ در قبال مسلمانان هستند. پس از امضای اولین فرمان مهاجرت توسط دونالد ترامپ، خسروشاهی با ارسال پیامی به کارمندان اکسپدیا اعلام کرد که این سیاست دولت آمریکا باعث می‌شود تا شان و منزلت این کشور در جهان نزول کند. متخصصان ایرانی دره‌ی سیلیکون اغلب اقدام دونالد ترامپ را تقبیح کرده‌‌اند، حال آنکه شماری حتی در دوره‌ی باراک اوباما نیز پس از تصویب یک قانون مهاجرتی، با ارسال نامه‌های در مورد موضع‌گیری برای ممنوعیت ورود مسلمانان هشدار داده بودند. تک‌کرانچ در پایان به نام دیگر متخصصان و کارآفرینان ایرانی نظیر امید کردستانی، پیر امیدیار و انوشه انصاری نیز اشاره کرده است.لینک منبع

مطلب چرا درخشش نوابغ ایرانی در دره سیلیکون امری عادی است در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :چرا درخشش نوابغ ایرانی در دره سیلیکون امری عادی است
http://mofidestan.ir/2017/08/29/%da%86%d8%b1%d8%a7-%d8%af%d8%b1%d8%ae%d8%b4%d8%b4-%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%a8%d8%ba-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%af%d8%b1%d9%87-%d8%b3%db%8c%d9%84%db%8c%da%a9%d9%88%d9%86-%d8%a7/


دیدگاه ها : () 
آخرین ویرایش: - -